do kasy suma: 0,00 zł
ökoNORM

 

vintro_oekonorm_logo

 

O FIRMIE

Od początku firma ökoNORM jest wierna swojej fundamentalnej zasadzie tworzenia produktów, które mają jak najmniejszy wpływ na środowisko i zdrowie ludzkie podczas produkcji, użytkowania i utylizacji.

Przed założeniem ökoNORM założyciele firmy Ellen Schahn i Albert Krohn byli aktywnie zaangażowani w ochronę środowiska, inicjatywy obywatelskie i politykę społeczną. Poznali się, dzieląc wspólne zainteresowania i pracowali razem w firmach ukierunkowanych na ekologię.

Historia ökoNORM rozpoczęła się w 1989 roku we Frankfurcie, kiedy Ellen i Albert założyli firmę i opracowali legendarną już „nawaro finger paint” (Farbę do malowania palcami NAWARO).

Od samego początku firma kierowała się filozofią, która do dziś pozostaje niezmienna: tworzyć wysokiej jakości, przyjazne dla środowiska i nietoksyczne produkty, wykonane ze zrównoważonych zasobów.

 

vintro_oekonorm_wjazd_do_firmy

Brama wjazdowa do firmy

vintro_oekonorm_budynek_przód

Budynek firmy - widok od przodu

vintro_oekonorm_budynek_tyl

Budynek firmy - widok od tyłu

Produkty firmy ökoNORM spełniają najwyższe wymagania środowiskowe i jakościowe. Nasze zaangażowanie i konsekwencja w rozwoju produktów z surowców odnawialnych („nawaro”) zostały uznane przez magazyn konsumencki ÖKO-TEST jako „bardzo dobry” lub „dobry”. Do naszego sukcesu przyczyniła się etykieta „spiel gut”, publikacje w specjalistycznych czasopismach i reportaże telewizyjne dotyczące naszych produktów oraz rekomendacje naszych klientów. To przyniosło nam szerokie międzynarodowe uznanie wśród ekologicznych kreatywnych dostawców.

Od 1997 roku ökoNORM przeniósł się do spokojnej i ekologicznie czystej wioski Dedeleben w Saksonii-Anhalt i mieści się w budynku dawnej cukrowni. Dziś ökoNORM jest małą, innowacyjną manufakturą oddaną zarówno ludziom, jak i środowisku.

 

vintro_oekonorm_produkcja

Linia produkcyjna "Farb do malowania palcami NAWARO"

vintro_oekonorm_produkcja_kredki_swiecowe

Produkcja "Kredek świecowych NAWARO"

vintro_oekonorm_produkcja_kredki_swiecowe_gotowe

Produkcja "Kredek świecowych NAWARO"

 

CERTYFIKATY

W trakcie tworzenia i rozwoju naszych produktów zwracamy szczególną uwagę na dobór i trwałość surowców. Poza tym wartość pedagogiczna zabawki jest dla nas równie ważna jak jej bezpieczne użytkowanie.

Dowodem na to są pozytywne opinie klientów, a także wyniki niezależnych magazynów konsumenckich i certyfikowanych agencji. Tutaj przedstawiamy przegląd tych instytucji i ich podejścia.

 

vintro_oekonorm_produkcja_kredki_swiecowe

ÖKO-TEST to profilaktyczna ochrona konsumenta od 1985 roku - niezależna, obiektywna, naukowa.

Pod hasłem „żyj właściwie” ÖKO-TEST bada wszystko, czego potrzebujesz do życia: kosmetyki, żywność dla niemowląt, detergenty, farby, frytki, kosiarki, usługi finansowe, ubezpieczenia czy świadczenia emerytalne – wszystko to podlega dokładnym, niezależnym, naukowym testom. Zwycięskie pozycje wyróżnia słynna etykieta ÖKO-TEST.

Dowiedz się więcej na www.oekotest.de

vintro_oekonorm_produkcja_kredki_swiecowe

„spiel-gut” to organizacja, która od ponad 60 lat ocenia i nagradza produkty zabawkowe. Pomarańczowa etykieta pomaga rodzicom w podjęciu w podjęciu najlepszej decyzji  dla swojego dziecka na ogromnym rynku zabawek. Produkty wyróżnione etykietą „spiel-gut” zostały dokładnie przebadane przez ekspertów i spodobały się dzieciom.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.spielgut.de

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl