do kasy suma: 0,00 zł

ABC Woskowania

0
ABC Woskowania
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ABC Woskowania
Woskowanie jest najczęstszym i najbardziej naturalnym sposobem zabezpieczania powierzchni malowanych Farbą Kredową. Nie będzie nadużyciem jeżeli napiszemy, że razem tworzą zestawienie jak Popcorn i Cola czy Piwo z sokiem w lecie. Naturalny wosk idealnie wydobywa głębię zawartą w pigmentach nadając powierzchni aksamitne, delikatne wykończenie.
 
1. Rodzaje wosków
 
Naturalne woski możemy podzielić na trzy główne grupy: 
- Woski Bezbarwne (Najlepiej nadają się do używania bezpośrednio na Farbę Kredową, wydobywają głębie koloru i zabezpieczają)
- Woski Ciemne/Białe (Najczęściej używane do patynowania, bielenia, zdobień i stylizacji)
- Woski Kolorowe (Są alternatywą podczas stylizacji i wykańczania)
UWAGA: Firma Vintro® nie posiada w swojej kolekcji kolorowych wosków z prostej przyczyny. Farby Kredowe Vintro® można dodawać do Naturalnego wosku Clear Wax Vintro® i tworzyć kolorowe woski bez ograniczeń!
 
2. Zanim zaczniesz - warto wiedzieć, że..
 
Zanim rozpoczniemy woskowanie powinniśmy pamiętać o kilku rzeczach. 
- Wosk możemy nakładać niemal na każdą powierzchnie wcześniej zabezpieczoną, ale nie odwrotnie. Tzn. Nie możemy położyć lakieru czy bejcy na wosk, ze względu na jego strukturę.
- Wosk jest w pełni utwardzony dopiero po 4-6 tygodniach. Wcześniej powierzchnia woskowana nie powinna być silnie eksploatowana, a o ile to możliwe, najlepiej w ogóle.
- Woskowanie jest rodzajem zabezpieczenia, które dla pewności dobrze jest po roku powtórzyć.
- Jeżeli chcemy użyć ciemnych wosków do patynowania (postarzania powierzchni) to należy pamiętać, że zawsze najpierw kładziemy warstwę wosku bezbarwnego. 
- Tak zwane "przecierki" i stylizacje należy robić po położeniu pierwszej warstwy wosku. Więcej informacji o tym już niebawem. 
 
3. Woskowanie krok po kroku
 
1. Wosk najlepiej nakładać dedykowanym do tego Naturalnym Pędzlem Vintro®, a następnie wetrzeć w powierzchnię bawełnianą szmatką. Na powierzchni nie powinny zostać zgrubienia wosku.
2. Po 2-3 godzinach warstwę wosku należy przetrzeć papierem ściernym o gradacji 200+.
3. Na każdą powierzchnie powinny zostać nałożone i przeszlifowane 2-4 warstwy wosku. Ostatnią warstwę również należy przetrzeć papierem ściernym i dodatkowo wypolerować. Dopiero wtedy wosk odda nam pełnię swoich właściwości.
CIEKAWOSTKA: Dawniej istniała zasada, że mebel woskowany powinien być raz dziennie przez.. miesiąc. 
 
Życzymy wytrwałości!
 
 
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl