do kasy suma: 0,00 zł
Jak wybrać kolor?

Jak wybrać kolor kupując przez internet?

W tym miejscu znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą wybrać dokładnie taki kolor jakiego szukasz i dadzą Ci to co najcenniejsze - oszczędność Twojego czasu. Dowiesz się tutaj:

1. Jak sprawdzić kolor przez internet?

2. Czy jest różnica w kolorach pomiędzy rodzajami farb Vintro?

3. Opis białych kolorów Vintro

 


 

1. Jak sprawdzić kolor przez internet?

Najprostsza odpowiedź.. nie da się. Przy wyborze koloru podczas zakupów w internecie trzeba pamiętać o jednej rzeczy: Każdy ekran inaczej pokazuje kolory. I nie istnieją ustawienia, które idealnie oddają rzeczywistą barwę. Dlatego mamy kilka propozycji, które ułatwią znalezienie dokładnie tego czego szukasz.

- Najprostszym rozwiązaniem jest zamówienie Darmowego Wzornika Kolorów (tutaj). Otrzymasz książeczkę ze wszystkimi kolorami Vintro zestawionymi obok siebie, dzięki czemu sprawdzisz i porównasz, którego koloru dokładnie szukasz. Kolory na wzorniku są drukowane w bardzo dobrej jakości i niemal idealnie oddają ich realną barwę.

- Kolejnym sposobem jest zamówienie małej puszki farby i sprawdzenie czy wybrany kolor odpowiada Twoim oczekiwaniom zanim zrobisz większe zakupy.

- Nie szukaj odpowiedników naszych kolorów w innych paletach takich jak RAL czy NCS. Vintro używa w większości naturlanych barwników z surowców odnawialnych, które nie mają swoich odpowiedników wśród palet bazujących na barwnikach syntetycznych.

- Weź poprawkę na zdjęcia w internecie, szczególnie gdy nie są to zdjęcia producenta. Autorzy fotografii używają różnej jakości sprzętu, oświetlenia, filtrów i często nawet ten sam kolor wychodzi inaczej na różnych zdjęciach.

 

2. Różnice w kolorach pomiędzy rodzajami farb Vintro?

Vintro posiada jedną paletę kolorystyczną dla wszystkich swoich farb, co nie oznacza, że ten sam kolor w każdej farbie będzie identyczny. Będą to kolory bardzo zbliżone jednak ze względów technicznych nie mogą być identyczne, choćby z powodu różnego rodzaju wykończenia.

Dla przykładu, Farby SupremeTM Gloss, mające 85% połysku będą odbijać zupełnie inną ilość światła niż głęboko matowe Farby Kredowe "No seal", które będą je pochłaniać. W związku z tym ten sam kolor będzie wyglądał nieco inaczej. W przypadku Farby SupremeTM Gloss kolor może się minimalnie zmieniać nawet w zależności od pory dnia i ilości dostępnego dziennego światła.

 

3. Opis białych kolorów Vintro

Opisywanie kolorów zawsze jest skazane na subiektywizm jednak zdajemy sobie sprawę, że wszystkie białe kolory na ekranie wyglądają identycznie i jest to jedyny sposób, aby pomóc Ci w decyzji bez zamawiania dodatkowych materiałów.

Zanim o różnicach, pamiętaj, że wszystkie białe kolory Vintro są białe i tylko delikatnie są złamane innym odcieniem. Natomiast różnica w odcieniu nie oznacza różnicy w połysku/wykończeniu.

CRYSTAL - Czysta biel. Delikatnie cieplejsza od typowej bieli "sufitowej", która zazwyczaj zawiera niewielką ilość niebieskiego pigmentu, który nadaje bieli zimny, surowy odcień. Crystal nie zawiera żadnych innych pigmentów. Idealna jeżeli chcemy, aby coś było po prostu białe. 

CHAMPAGNE WALTZ - Ciemna biel. Kolor złamany czarnym barwnikiem, balansujący pomiędzy ciemną bielą, a bardzo, bardzo jasną szarością. Dzięki temu świetnie łączy się z bardzo dużą ilością kolorów i jest bardzo uniwersalny.

NYMPH - Antyczna biel. Biel złamana żółtym barwnikiem. Ciepły kolor, często wykorzystywany w technikach postarzania mebli takich jak przecierki. Nadaje ciepłego wykończenia i świetnie sprawdza się w miejscach gdzie znajdują się już meble i przedmioty "z duszą", a nie nowe. 

PEARL - Perłowa biel. Kolor przypominający bardzo jasną perłę, elegancki. Złamany srebrnym barwnikiem, jednak nie nadającym mu połysku. Dobrze sprawdzi się zarówno we wnętrzach typu Glamour jak i Vintage. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl