do kasy suma: 0,00 zł
Blog
??????

Farby kredowe – kiedy się sprawdzą i jak ich używać?

0
Farby kredowe – kiedy się sprawdzą i jak ich używać?

Farby kredowe to produkty, które są chętnie wybierane do malowania mebli. Nie bez przyczyny. Szybko schną, łatwo je zaaplikować, a ponadto wyróżniają się szeroką paletą kolorów. Zastanawiasz się, jak używać farb kredowych i co możesz nimi pomalować? Przeczytaj zatem nasz poniższy artykuł, a wszystko stanie się jasne.

Co możesz pomalować farbą kredową?

Farby kredowe sprawdzą się do malowania wielu powierzchni. Wykorzystasz je do przeprowadzenia metamorfozy mebli – zarówno tych w salonie, pokoju dziecięcym, jak i w kuchni. To jednak nie wszystko. Ich właściwości sprawiają, że sprawdzą się także do malowania pozostałych elementów drewnianych, np. boazerii lub płotów. Poradzą sobie także z dokładnym pokryciem takich powierzchni jak:

- metal,

- plastik,

- tkaniny,

- skóra,

- kamień,

- cegła,

- szkło,

- ściany i sufity.

Jak widzisz, możliwości zastosowania są wręcz nieograniczone.

Jak używać farb kredowych?

Użycie farb kredowych nie jest skomplikowanym procesem, dlatego z tym zadaniem poradzi sobie niemal każdy. Przede wszystkim musisz przygotować wybraną powierzchnię. Oczyść ją z brudu, kurzu oraz z łuszczących się powłok. Kolejnym etapem jest zmatowienie jej za pomocą papieru ściernego o średniej gradacji. Nie musisz usuwać starej powłoki, jeśli nie jest wyraźnie uszkodzona. Przetarcie ma na celu zwiększenie przyczepności farby i wyrównanie powstałych ubytków. Ważne jest także odtłuszczenie mebla. Zrobisz to za pomocą benzyny ekstrakcyjnej lub płynu do mycia naczyń.

Jak przygotować farbę do malowania?

Farby kredowe cechują się dużą gęstością, dlatego przed ich użyciem konieczne jest dokładne rozmieszanie produktu. Do malowania polecane są pędzle lub wałki. Warto mieć jednak na uwadze, że wałek pozostawi na powierzchni delikatną strukturę. Jednak bez obaw, wygładzisz ją za pomocą papieru ściernego.

Jak malować farbą kredową?

Jak zatem używać farb kredowych? Pędzlem lub wałkiem pomaluj wybraną powierzchnię. Rób to powoli i dokładnie. Dobrze wymieszana farba może zapewnić dobre krycie już po naniesieniu pierwszej warstwy, niekiedy jednak malowanie należy powtórzyć po całkowitym wyschnięciu produktu. Tak pomalowaną powierzchnię zabezpiecz lakierem lub woskiem. W naszym sklepie znajdziesz również farby samowoskujące „No seal”, które nie wymagają tego dodatkowego zabiegu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl