do kasy suma: 0,00 zł
Blog
??????

Jak odnowić drzwi z okleiny? Praktyczne wskazówki!

0
Jak odnowić drzwi z okleiny? Praktyczne wskazówki!

Twoje drzwi z okleiny są zniszczone i brzydko się prezentują? Zauważyłeś, że ich dotychczasowe pokrycie się odkleja? Chcesz je odnowić, ale nie wiesz, w jaki sposób to zrobić? Koniecznie wypróbuj wysokiej jakości farby, które nadają się do odnawiania mebli, elementów dekoracyjnych czy właśnie drzwi. Są to między innymi farby kredowe, które dostępne są w naszym sklepie. Jak efektywnie odnowić drzwi z okleiny? Podpowiadamy!

Jak skutecznie odnowić drzwi z okleiny?

Zdecydowałeś, że chcesz odnowić swoje drzwi z okleiny poprzez ich pomalowanie? W pierwszej kolejności przygotuj je na metamorfozę. Jeżeli są one oklejone okleiną, sprawdź jej trwałość – być może uda Ci się ją z łatwością odkleić. Nie musisz jednak tego robić, szczególnie gdy okleina jest w dobrym stanie. Zastanów się także, jak będzie Ci wygodniej pomalować drzwi – gdy będą one wisiały na zawiasach czy wtedy, gdy je ściągniesz. Opcja druga jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, bo pozwala na precyzyjne nałożenie koloru i dotarcie do każdego zakamarka drzwi.

Przygotuj drzwi do malowania. Dokładnie je umyj, używając do tego detergentu i mokrej szmatki. Zaczekaj, aż wyschną, a później przejdź do ich odtłuszczania. To jeden z najważniejszych kroków, od których zależna jest przyczepność nałożonej farby. Drzwi możesz również zmatowić za pomocą papieru ściernego. Najskuteczniejsze jest jednak połączenie obu tych sposobów. Chociaż może okazać się to czasochłonne, to warto to zrobić, żeby uzyskany efekt był trwały. Zabezpiecz drzwi i pobliską powierzchnię tak, aby nie wybrudzić niczego podczas malowania. Zwróć szczególną uwagę na klamkę i szyby znajdujące się w drzwiach. Klamkę najlepiej odkręć na czas malowania, a szyby zabezpiecz taśmą malarską.

W jaki sposób pomalować drzwi z okleiny, żeby je odnowić?

Przygotowane do malowania drzwi z okleiny można już spokojnie pomalować. Wykorzystaj do tego zakupioną farbę, na przykład kredową. To produkt wysokiej jakości, który idealnie nadaje się do odnawiania drzwi z okleiny. Do jego zalet zalicza się między innymi to, że jest w pełni bezpieczny, bezzapachowy i ekologiczny. Z tego względu możesz nim odnawiać drzwi i meble w każdym pomieszczeniu w swoim domu, nawet w pokoju dziecięcym.

Zanim zaczniesz odnawiać drzwi z okleiny, sprawdź, jakie wskazówki ma dla Ciebie producent farby – ile warstw jest koniecznych, jaki odstęp czasowy należy między nimi zachować itp. Następnie pomaluj drzwi – najlepiej użyj do tego małego lub średniego pędzla. Zrób to dokładnie. Na koniec warto nałożyć na pomalowane drzwi warstwę ochronną. Może to być wosk lub lakier.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl