do kasy suma: 0,00 zł

Jak odnowić meble kuchenne? Podpowiadamy!

0
Jak odnowić meble kuchenne? Podpowiadamy!

Znudziły Ci się już Twoje meble kuchenne? Uważasz, że są one niemodne, a może nawet brzydkie i poobijane? Zauważyłeś, że w niektórych miejscach łuszczy się lakier albo odchodzi okleina? Nie masz ochoty kupować nowego wyposażenia, ale chcesz szybko i skutecznie zmienić wygląd obecnego? Podpowiadamy, jak odnowić meble kuchenne! Najszybszym, a jednocześnie najprostszym sposobem na odnowienie mebli kuchennych jest ich pomalowanie. Metoda ta jest o wiele łatwiejsza niż na przykład oklejanie ich okleiną, gdyż nie wymaga wprawy i poradzą sobie z nią nawet amatorzy. Wystarczy pomalować stare meble specjalną farbą, wymienić uchwyty, blat kuchenny i prawdziwa metamorfoza kuchni gotowa. Jak to zrobić? Wyjaśniamy!

Jak odnowić meble kuchenne za pomocą farby? Przygotowania

Chcesz pomalować swoje meble kuchenne, żeby znów były ozdobą kuchni? W pierwszej kolejności sprawdź ich faktyczny stan. Zwróć uwagę na wszelkie rysy, spękania i uszkodzenia. Możesz się ich pozbyć, wykorzystując w tym celu papier ścierny albo specjalną masę, na przykład do ubytków w drewnie. Następnie przygotuj je do malowania. Zdejmij z mebli uchwyty i gałki. Nie musisz zdejmować z szafek drzwi. Z jakiego materiału wykonane są Twoje meble kuchenne? Jeżeli pokryte są one odklejająca się okleiną, to jest to dobry czas, żeby ją zdjąć. Meble malowane, na których znajdują się pozostałości farby, warto również oczyścić. Kolejno zajmij się zmatowieniem powierzchni mebli. Zrobisz to za pomocą papieru ściernego – na początek gruboziarnistego, następnie drobnoziarnistego. To bardzo ważny krok, którego nie należy pomijać, bo od niego zależna jest trwałość metamorfozy. Gdy skończysz, wytrzyj meble za pomocą mokrej ściereczki, tak aby pozbyć się wszelkich zabrudzeń i zatłuszczeń.

Malowanie mebli kuchennych

Twoje meble kuchenne są już przygotowane do odnowienia? Możesz przejść do ich malowania. W pierwszej kolejności zabezpiecz otoczenie, a także fragmenty mebli, których nie chcesz pomalować. Użyj do tego folii oraz taśmy malarskiej. Następnie przejdź do malowania mebli. Sprawdź, jakie zalecenia co do użycia farby ma producent – ile warstw jest koniecznych, jaki odstęp zachować między ich nałożeniem, a nawet jaki wałek najlepiej wybrać do danej farby. Przydać może Ci się też mały i większy pędzelek. Maluj meble dokładnie, zaczynając od trudno dostępnych miejsc, jak rogi. Użyj do tego właśnie małego pędzla. Większe powierzchnie, jak fronty lub boki mebli, pomalujesz za pomocą wałka lub dużego pędzla. Pamiętaj, żeby zabezpieczyć użytą farbę, szczególnie gdy wymaga tego producent.

W momencie, gdy chcesz całkowicie odmienić wygląd swoich mebli kuchennych, możesz także podjąć się wymiany nóżek, listwy maskującej, gałek, uchwytów, a nawet blatu kuchennego.

Jak widzisz, odnowienie mebli kuchennych wcale nie jest takie trudne! Wykorzystaj do tego wysokiej jakości farby malarskie, które dostępne są w naszym sklepie. Dzięki nim szybko i tanio wykonasz prawdziwą metamorfozę swojej kuchni!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl