do kasy suma: 0,00 zł

Jak odnowić starą szafę? Poznaj nasze podpowiedzi!

0
Jak odnowić starą szafę? Poznaj nasze podpowiedzi!

Masz w swoim mieszkaniu szafę, która swoje lata świetności już dawno ma za sobą? Wcale nie musisz jej oddawać ani wyrzucać – wystarczy zakup kilku niezbędnych produktów i akcesoriów oraz jedno wolne popołudnie, aby całkowicie odmienić jej wygląd. Nie wiesz, jak odnowić starą szafę, aby była uroczym dodatkiem do Twojej sypialni lub przedpokoju? W naszym dzisiejszym artykule znajdziesz garść praktycznych porad, dzięki którym wykonanie tego zadania będzie niezwykle proste!

Jak odnowić starą szafę? Przygotuj to, co niezbędne!

Zanim przystąpisz do pracy, musisz zaopatrzyć się w kilka niezbędnych produktów i akcesoriów. Nie może wśród nich zabraknąć:

- folii,

- preparatu przeciwko kornikom (jeżeli w drewnie znajdziesz dziurki wielkości główki od szpilki) oraz folii typu stretch,

- papieru ściernego lub szlifierki,

- żelu do usuwania starych powłok malarskich (jeśli wolisz usuwać starą powłokę chemicznie),

- szpachlówki i szpachli.

Będą one potrzebne do czyszczenia i przygotowania powierzchni do malowania. Z kolei do samego zabiegu odnawiania przyda Ci się farba – doskonałym wyborem będzie Klasyczna Kredowa lub Kredowa „No seal” dostępna w naszym sklepie oraz pędzel do malowania, który także znajdziesz wśród naszego licznego asortymentu.

Odnawianie starej szafy krok po kroku

Poniżej znajdziesz instrukcję, która może okazać się niezawodną pomocą podczas odnawiania szafy.

 

Krok 1: Przygotuj mebel

Pracę nad odnawianiem starej szafy rozpocznij od odkręcenia wszystkich uchwytów i gałek. Przyjrzyj się dokładnie jej powierzchni – jeżeli w drewnie zauważysz niewielkie dziurki, w każdy otwór wstrzyknij środek przeciwko kornikom. Następnie całość mebla pomaluj ww. preparatem i owiń folią cały mebel. Najbezpieczniej na jeden do dwóch tygodni, aby preparat miał czas właściwie zadziałać. Następnie zdejmij folię i zabierz się za starą powłokę.

 

Krok 2: Zeszlifuj starą powłokę

Jeżeli Twój mebel w przeszłości został pomalowany lub polakierowany, konieczne będzie zmatowienie starej powłoki. Fragmenty, które się łuszczą, usuń całkowicie. Możesz to zrobić ręcznie, za pomocą papieru ściernego lub też przy użyciu szlifierki. Możesz też zastosować preparat przeznaczony do zdejmowania starych powłok, jednak pamiętaj, aby robić to w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Jeżeli na meblu znajduje się fornir (Są to bardzo cienkie plastry dobrej jakości drewna, które przykleja się na tańsze drewno lub sklejkę. Dzięki temu mebel wygląda na zrobiony w całości z drogiego, dobrej jakości materiału. Aby to sprawdzić, spójrz na tył blatu — przyklejony fornir powinien być widoczny i wyróżniać się kolorem) używaj wyłącznie papieru o dużej gradacji, aby go nie zedrzeć. Tutaj także przydatny może być żel do usuwania starych powłok – nanoś go zgodnie z instrukcjami producenta.

 

Krok 3: Uzupełnij powstałe ubytki

Jeśli mebel wymaga odnowienia, możliwe, że ma pewne ubytki i nierówności, które powstały wskutek codziennego użytkowania. Mowa tu chociażby o dziurkach po kornikach, o których pisaliśmy kilka akapitów wyżej. Jak to zrobić? Do tego przyda Ci się specjalna masa szpachlowa. Po jej wyschnięciu wygładź ją drobnoziarnistym papierem ściernym i oczyść drewno.

 

Krok 4: Pomaluj drewno

Kolejny, a zarazem ostatni etap odnawiania mebla to nadanie mu odpowiedniego wykończenia. Możesz pomalować go na dowolny, wybrany przez siebie kolor, aby zupełnie odmienić wygląd i charakter swojej starej szafy. Na co się zdecydujesz – modną butelkową zieleń, bezpieczną, ponadczasową szarość, a może odważny róż? Wybór zależy wyłącznie od Ciebie! W naszym sklepie znajdziesz farbę kredową, która występuje w wielu wariantach kolorystycznych, bez trudu więc dopasujesz odcień idealny do Twoich wnętrz. Korzystając z naszych produktów, nie musisz usuwać starych powłok, jeśli się nie łuszczą.

 

Jak odnowić starą szafę za pomocą naszej farby kredowej?

Twoim zadaniem jest naniesienie jej na powierzchnię mebla. Skorzystaj z wałka lub pędzla i postępuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Najczęściej wystarczą dwie warstwy farby, aby dobrze pokryć powierzchnię. Pamiętaj o tym, że farby kredowe są gęste i wymagają bardzo dokładnego wymieszania przed użyciem. Po zakończeniu malowania musisz zabezpieczyć mebel lakierem lub woskiem. Aby uniknąć tego ostatniego kroku, wybierz naszą unikatową Farbę Kredową „No seal”, która nie wymaga zabezpieczania. Po wyschnięciu wszystkie odkręcone elementy możesz już zmontować z powrotem i już! Stara szafa w nowej odsłonie jest gotowa do użycia!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl