do kasy suma: 0,00 zł

Jak pomalować biurko? Poradnik w 5 krokach

0
Jak pomalować biurko? Poradnik w 5 krokach

Trudno wyobrazić sobie home office lub nauczanie zdalne bez biurka. Nie zawsze musisz kupować nowy mebel. Wystarczy dobra farba i chęci, aby odnowić mebel po starszym rodzeństwie i tchnąć w niego drugie życie. Zastanawiasz się, jak pomalować biurko? Przedstawiamy instrukcję w pięciu punktach.

 vintro-biurko-butelkowa-zielen-brooklands

Źródło: pinterest.com

Idealny kącik do nauki i pracy

Nie lubisz pozbywać się starych mebli? A może chcesz coś zmienić w swoim kąciku do pracy? Wystarczy odrobina własnej inicjatywy, aby móc cieszyć się oryginalnym meblem. Jak pomalować biurko lub niewielki stolik, który spełni jego funkcję? Jeśli wybierzesz farby kredowe, kieruj się poniższymi krokami.

 

Krok 1

Przed malowaniem przygotuj mebel. Opróżnij szuflady i wyciągnij je. Jeśli na meblu występują jakieś złuszczenia, trzeba je na tym etapie wyszlifować. Takie działanie sprawi, że farba nie odejdzie wraz ze starą powłoką. To etap, który nieco brudzi, więc wymaga odpylenia. Po jego zakończeniu zetrzyj kurz ściereczką lub usuń odkurzaczem.

 vintro-biurko-czarne-victorian-black

Źródło: bravedesign.no

Krok 2

Powierzchnię, przeznaczoną do malowania należy wyczyścić i odtłuścić. Można to zrobić benzyną ekstrakcyjną lub wodą z łagodnym detergentem, np. płynem do mycia naczyń. Powierzchnia biurka musi wyschnąć. Jeżeli powierzchnia jest śliska (np. okleina meblowa) lub może zabarwić farbę (np. bejca) warto położyć podkład izolująco-gruntujący.

 

Krok 3

Na czyste i odpylone biurko można nakładać farbę po uprzednim przemieszaniu jej w puszce. Jak pomalować biurko, które ma wiele zakamarków? Przydaje się do tego mały wałek do malowania i pędzel z miękkim włosiem. Praktyczne są pędzle z włókna poliestrowego, ponieważ nie pęcznieją pod wpływem wody, która jest w farbie. Trudno dostępne miejsca najlepiej malować pędzlem.

 

Krok 4

Farby kredowe szybko schną. Już po dwóch godzinach można nakładać drugą warstwę. Ile warstw daje dobre pokrycie? W większości przypadków wystarczą dwie. Jeśli lubisz prześwity na drewnianej powierzchni, wykonaj przecierkę. Polega to na malowaniu spodu innym kolorem, na który nakłada się farbę właściwą. Przecieranie wykonuje się drobnym papierem ściernym.

 

Krok 5

Nie wystarczy wiedzieć, jak pomalować biurko. Trzeba je także zabezpieczyć. Nałożenie wosku lub lakieru kończy prace. Wosk można nakładać szmatką lub naturalnym pędzlem, natomiast lakier najlepiej pędzlem syntetycznym. Należy zaczekać do całkowitego wyschnięcia preparatu zabezpieczającego.

Jeśli malowanie farbą kredową to twój debiut, zanim zmienisz kolor biurka, popróbuj na niewielkim kawałku drewna. Sprawdzisz, jaki efekt daje farba i w jakim tempie schnie.

vintro-biurko-niebieski-paris-blue

Źródło: furnish.co.uk

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl