do kasy suma: 0,00 zł
Blog
??????

Jak pomalować meble z okleiny i zyskać nowe wnętrza?

0
Jak pomalować meble z okleiny i zyskać nowe wnętrza?

Okleina na meblach to wciąż najtańszy i powszechny sposób, by wyposażyć mieszkanie w komfortowe i niezbyt drogie sprzęty. Stąd wiele osób ma je teraz w swoich domach, zwłaszcza w kuchni. Chcąc odmienić trochę ich oblicze, bez konieczności wyrzucania całości, warto rozważyć przemalowanie szafek. Ale jak pomalować meble z okleiny, by ta nie odkleiła się od całości? Podpowiadamy!

 komoda-frenchnavy-farby-kredowe-noseal-vintro
Źródło: Pracownia "Bielona Komoda"

Nie wyrzucaj, przerób meble na nowe

Popularne meblościanki i meble kuchenne to najczęściej wytwory z okleiny właśnie. To, co początkowo mogło się podobać, z upływem czasu po prostu drażni. Mała zmiana, która nie wymaga olbrzymich nakładów finansowych jest więc spełnieniem marzeń niejednej gospodyni domowej. Gdy zastanawiasz się jak pomalować meble z okleiny, zacznij od dobrego przygotowania. Wybierz odpowiednią farbę, zadbaj o podłoże i nakładaj kolor w prawidłowy sposób. Dzięki temu staniesz się posiadaczem nowych mebli za niewielkie pieniądze.

 

Jak pomalować meble z okleiny i nie zepsuć swojej pracy?

Mówiąc o przygotowaniu mebli do odnowy, warto pamiętać o dokładnym umyciu i osuszeniu powierzchni. Zrób to dobrze, lecz ostrożnie, aby uniknąć zawilgocenia. Istotne jest też odtłuszczenie mebli. Jak pomalować tak przygotowane meble z okleiny? Warto zacząć od podkładu, który zwiększy przyczepność i trwałość farby, a to dlatego, że sama okleina jest przeważnie bardzo śliska. Niektórzy zamiast tego szlifują powierzchnię papierem ściernym, co ma wywołać podobny efekt. Dla pewności warto połączyć oba warianty - zmatowić powierzchnię i zastosować podkład.

Gdy przejdziesz już do głównego procesu, konieczne zapoznaj się z zaleceniami producenta farb. Są one różne dla każdego z typów nakładanego produktu. Dlatego nie można jasno określić ile warstw i w jakim czasie powinno wystarczyć, gdyż jest to kwestią indywidualną.

komoda-niebieska-farba-kredowa-noseal
Źródło: Pracownia "Wood&Brush by Kate"
 

Zabezpieczenie powierzchni przed zarysowaniami

Wiele osób na tym etapie kończy swoją pracę. Jeśli jednak zastanawiasz się jak pomalować meble z okleiny, by Twoja praca przetrwała dłużej, zastosuj wierzchnią warstwę ochronną. Najlepiej wybrać wosk lub lakier, który jest przysłowiową "kropką nad i". Nim ponownie skręcisz szafki i zaczniesz ich używać, odczekaj kilka dni. Wtedy z pewnością całość dobrze przeschnie i nie grożą Ci żadne przykre niespodzianki. Jeśli wykonałeś całą pracę krok po kroku, właśnie stałeś się właścicielem nowoczesnych i stylowych mebli, a to wszystko za niewielkie pieniądze.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl