do kasy suma: 0,00 zł
Blog
??????

Jak odnowić meble? Poznaj sprawdzone wskazówki!

0
Jak odnowić meble? Poznaj sprawdzone wskazówki!

Chcesz coś zmienić i nadać wyjątkowego charakteru swojej przestrzeni domowej? Modnym i prostym sposobem jest renowacja mebli, która nie wymaga dużych nakładów finansowych. Ponadto przy pomocy farby możesz tchnąć życie w stare wyposażenie i nadać mu nowoczesnego wyglądu. Zastanawiasz się jak odnowić meble i dać im drugie życie? Podpowiadamy!

 

Renowacja mebli - od czego zacząć?

Zanim postanowisz tchnąć życie w stare meble, sprawdź, w jakim są stanie i z jakiego materiału zostały wykonane. Wcześniejsze oględziny ułatwią wybór farby oraz dostosowanie wszelkich zabiegów, które ukryją mankamenty spowodowane długotrwałym użytkowaniem. Ponadto warto wybrać wygodne miejsce, w którym bez dodatkowych szkód będzie można wykonywać prace remontowe. Co więcej, przygotuj rękawiczki oraz roboczy strój, który w czasie prac zostanie urozmaicony niechlujnymi kroplami farby. Wybierz także kolorystykę, która najbardziej Ci się podoba i przygotuj się na odrobinę zabawy!

 

Jak odnowić meble - przygotowanie powierzchni

Należy pamiętać, że pomalowanie powierzchni mebli bez wcześniejszego ich przygotowania, nie przyniesie oczekiwanych efektów. Z tego względu w pierwszej kolejności należy zdemontować gałki oraz w miarę możliwości rozkręcić wybrany mebel. Tego typu zabieg znacznie ułatwi proces przygotowawczy, ale także samo malowanie. Aby przyszykować powierzchnię najpierw należy pozbyć się z niej starych, łuszczących się i odpadających warstw farby czy lakieru. W tym celu można użyć papieru ściernego lub szlifierki. Jeżeli na naszym meblu nie ma takich miejsc wystarczy zmatowić całą powierzchnię papierem ściernym. Jeżeli na meblach widoczne są ubytki, zarysowania czy innego rodzaju mankamenty należy uzupełnić je specjalną masą szpachlową przeznaczoną do drewna. Następnie należy usunąć wszelkie zanieczyszczenia pozostające na powierzchni, a na koniec odtłuścić ją za pomocą np. benzyny ekstrakcyjnej.

 

Jak odnowić meble? Czas na malowanie

Jeżeli wszystko jest już gotowe, możesz zabrać się za najprzyjemniejszą część całej metamorfozy, czyli malowanie. W tym celu potrzebujesz odpowiedniej farby, który doskonale pokryje oczyszczoną warstwę i zapewni oczekiwany efekt. Jej wybór zależny jest oczywiście od materiału, z jakiego zostało wykonane wyposażenie. W przypadku drewna oraz materiałów drewnopochodnych najlepiej sprawdzają się farby akrylowe oraz kredowe. Wystarczy zaledwie kilka warstw, by mebel zyskał nowy wygląd i był wyjątkowym elementem odmienionego pomieszczenia. Jeżeli szukasz wysokiej jakości farb, zajrzyj na naszą stronę. Oferujemy wiele produktów, które zachwycają swoim praktycznym zastosowaniem!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl