do kasy suma: 0,00 zł

Podpowiadamy, jak malować meble kuchenne!

0
Podpowiadamy, jak malować meble kuchenne!

Twoja kuchnia wymaga odświeżenia, a Ty nie masz ochoty na gruntowny remont? Na szczęście są praktyczne rozwiązania, które nie wymagają dużego zachodu! Okazuje się, że nie zawsze warto wymieniać meble kuchenne, by uzyskać spektakularne rezultaty! Często wystarczy malowanie mebli kuchennych. Zyskasz w ten sposób nowe fronty, które pozwolą Ci odmienić wnętrze!

Kuchnia-vintro-kolor-duck-egg-blue

Samodzielna renowacja i odnawianie mebli kuchennych

Rosnąca popularność prac wykonywanych ręcznie sprawia, że zdecydowana większość z nas pragnie samodzielnie przeprowadzić metamorfozę mieszkania. Renowacja i odnawianie mebli, które lata świetności mają już za sobą, zdecydowanie jest pozytywnym trendem, pozwalającym zaoszczędzić pieniądze i podarować starym przedmiotom nowe życie. Zanim jednak rozpoczniesz malowanie mebli kuchennych, sprawdź, jaką farbę warto wybrać. Kiedy będziesz gotowy, podpowiemy, jak odmienić kuchnię w zaledwie czterech krokach!

Wybierz odpowiednią farbę

Meble kuchenne narażone są nie tylko na intensywną eksploatację, ale także na działanie chemicznych środków czyszczących, wilgoć i kontakt z różnymi produktami. Powinny być trwałe i odporne na uszkodzenia. Chcesz je odświeżyć, decydując się na ich malowanie? Taki zabieg będzie wymagał odrobiny zachodu, nie oznacza to jednak, że nie jest możliwy! Zatem – jaką farbę warto wybrać, by stworzyć funkcjonalne wyposażenie kuchni?

Farba, którą pomalujesz meble kuchenne, powinna być wytrzymała i odporna na wilgoć. Warto zdecydować się na preparat przygotowany na bazie wody, dodatkowo dedykowany powierzchniom narażonym na intensywną eksploatację. Dobrze, jeśli wybrany produkt zapewni całkowite krycie już w jednej, maksymalnie w dwóch warstwach nałożonej farby.

Do stolarki drewnianej proponujemy Farby kuchenno-łazienkowe Supreme Eggshell 

Do mebli z płyty, okleiny lub nieoczyszczonej stolarki wybierz Farby Kredowe lub Farby Kredowe bez woskowania "No seal"

 

Kuchnia-Vintro-kolor-Aurora

Jak prawidłowo wymalować meble kuchenne?

Wybrałeś odpowiednią farbę? Sprawdź, jak wygląda malowanie mebli kuchennych w zaledwie czterech krokach!

1. Dokonaj drobnych napraw

Zanim przystąpisz do malowania dotychczas użytkowanych mebli, koniecznie sprawdź, w jakim są stanie. Jeśli ich korpusy lub fronty wymagają drobnych napraw, zrealizuj je jeszcze przed malowaniem.

2. Przygotuj meble do malowania

Meble należy rozebrać, demontując uchwyty lub gałki. Fronty najlepiej będzie zdjąć – zdecydowanie ułatwi to proces malowania. Zanim przystąpisz do malowania mebli kuchennych, musisz zmatowić ich powierzchnię papierem ściernym, pamiętając o przeszlifowaniu powierzchni. Tak przygotowane meble należy przetrzeć wilgotną szmatką i pozostawić do wyschnięcia.

3. Prawidłowe malowanie

Nadszedł czas na malowanie mebli! Prace należy rozpocząć od pomalowania miejsc trudno dostępnych i detali. Większe powierzchnie możesz malować pędzlem, jeśli jednak chcesz uniknąć powstawania smug, warto postawić na wałek.

4. Najważniejsze są szczegóły

Kiedy pomalujesz meble kuchenne, warto dopasować odpowiednie uchwyty! Co prawda rozmiarem muszą pasować do już istniejących dziurek, ale ich design powinien być spójny z designem mebli!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl