do kasy suma: 0,00 zł

Postarzanie nowych mebli, czyli malowanie mebli na biało z przecierką

0
Postarzanie nowych mebli, czyli malowanie mebli na biało z przecierką

Nowoczesne wnętrza i meble są dla wielu osób świadectwem statusu, jednak tak samo, jak w przyrodzie, w dekoratorstwie też istnieje równowaga. Stare, odnowione dodatki, które służą przez kolejne lata, a także celowe postarzanie przedmiotów, to popularny trend. Jeśli i ty jesteś zwolennikiem stylu prowansalskiego czy rustykalnego, sprawdź, jak wykonać malowanie mebli na biało z przecierką.

Vintro-meble-białe-z-przecierka

Źródło: twitter.com/vintropaint 

Przecierka, czyli dokopywanie się do starych warstw farby

Stare meble mają to do siebie, że były wielokrotnie odnawiane, poprzez nakładanie kolejnych warstw farby. Aby nadać takiemu krzesłu czy szafce nowy wygląd, należałoby je wszystkie dokładnie zeszlifować przed nałożeniem świeżej warstwy. Jest jednak sposób, by wykorzystać pracę, jaką wykonywali kolejni właściciele sprzętów. A jeśli masz do czynienia z rzeczami stosunkowo nowymi, możesz je celowo postarzeć. Gdy dowiesz się, jak wykonać malowanie mebli na biało z przecierką, nie będziesz chciał już niczego innego. W ten sposób możesz uzyskać spektakularny efekt i wystylizować rzeczy na antyki.

 vintro-kolor-biały-z-przecierka

Źródło: varisilma.fi

Jak wykonać malowanie mebli na biało z przecierką krok po krokuPrzecierki wykonuje się najczęściej na listwach ozdobnych i krawędziach, lecz także na gładkich powierzchniach, np. drzwi lub skrzydeł szafy. Jak wykonać malowanie mebli na biało z przecierką? W miejscach, w których chcemy, by ona wystąpiła, trzeba nanieść farbę w innym kolorze, najczęściej błękitnym, szarym lub beżowym. Gdy wyschnie, pokryj ją woskiem, który sprawi, że biała farba nie wymiesza się z pierwszym kolorem. Po pomalowaniu całego mebla bielą, za pomocą papieru ściernego delikatnie przetrzyj farbę w miejscach, w których chcesz uwidocznić kolor spod spodu. Aby wygładzić powierzchnię przed lakierowaniem, sięgnij po papier ścierny o dużej gradacji, który usunie powstałe nierówności.

 vintro-kolor-biały-z-przecierka

Źródło: varisilma.fi

Efekt, który osiągniesz za niewielkie pieniądze

Choć cały proces malowania mebli na biało z przecierką jest dość czasochłonny, pozwala on osiągnąć spektakularny efekt. Niewielkim kosztem możesz uzyskać wystylizowane sprzęty, które wkomponujesz w odpowiednie wnętrze. To rozwiązanie szczególnie doceniają osoby zafascynowane klimatem śródziemnomorskim. Nawet z najbardziej zniszczonego mebla można bowiem otrzymać niepowtarzalny przedmiot o rustykalnym charakterze. Być może to właśnie jest Twoja odpowiedź na odwieczne pytanie o oryginalne urządzenie wnętrz!

Zobacz niezwykłe odcienie bieli Farb Kredowych Vintro idealne do uzyskania efektu postarzania mebli:

Champagne Waltz , Crystal , Nymph , Pearl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl