do kasy suma: 0,00 zł

Zastanawiasz się, jak odnowić stare meble ze sklejki? Mamy odpowiedź

0
Zastanawiasz się, jak odnowić stare meble ze sklejki? Mamy odpowiedź

Meble ze sklejki potrafią zachwycać swoją oryginalną strukturą i dużą wytrzymałością. Zanim więc postanowisz je wyrzucić, dokładnie przemyśl, czy nie lepiej byłoby po prostu je odświeżyć. W poniższym wpisie pokażemy Ci, jak można odnowić stare meble ze sklejki. Skupimy się zarówno na ich naturalnej formie, jak i stworzeniu czegoś zupełnie nowego.

Dlaczego odnowić, a nie wyrzucać?

Wiele osób po prostu wyrzuca stare rzeczy i zastępuje je nowymi. Nie zawsze jednak taka praktyka musi być właściwa. Czasami warto dobrze to przemyśleć i nadać przedmiotom nowe życie. Odnawianie starych mebli jest nie tylko na czasie, ale również może przynieść szereg korzyści. Jakich?

Główną z nich jest satysfakcja i radość, że stworzyło się coś samodzielnie. Ponadto jest to bardzo ekologiczne i ekonomiczne. Nie musisz wydawać kroci na zakup nowego wyposażenia. Co więcej, efektem tego rozwiązania jest uzyskanie unikalnego produktu. Drugiego takiego z całą pewnością nie będziesz w stanie znaleźć na ekspozycji w sklepie. To właśnie dlatego czasami warto odnowić, a nie wyrzucać. Co ważne, nie jest to trudne. Wystarczy znać podstawy, o których za chwilę opowiemy nieco więcej.

Meble ze sklejki w naturalnej odsłonie

Meble ze sklejki są bardzo popularne. To dlatego, że wykazują dużą odporność na odkształcenia. Warto też dodać, że mogą mieć w sobie wiele uroku, zwłaszcza jeśli pozostawi się je w naturalnej odsłonie. Podkreślona struktura sklejki potrafi wyglądać naprawdę efektownie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób się na nią decyduje. Aby uzyskać meble ze sklejki w naturalnej odsłonie, należy zacząć od przeszlifowania powierzchni. Następnie pomaluj ją bezbarwnym lakierem – dzięki temu będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zadrapania czy ścieranie.

Jak odnowić stare meble ze sklejki za pomocą farby?

Zastanawiasz się, jak odnowić stare meble ze sklejki tak, aby przedstawić je w zupełnie nowej odsłonie? Możesz zrobić to za pomocą farby. Dla uzyskania najlepszego rezultatu polecamy użyć do tego farby kredowej, którą możesz zakupić w naszym sklepie. Ma doskonałe właściwości kryjące, a do tego pozwala uzyskać ciekawy efekt matowej powierzchni. Co najważniejsze – odnowienie mebli z jej pomocą jest bardzo łatwe. Nie trzeba bowiem specjalnie przygotowywać sklejki przed malowaniem. Wystarczy jedynie przetrzeć ją z kurzu za pomocą zwilżonej szmatki, co również doprowadzi do jej zmatowienia.

Wyjątek stanowią wyłącznie pozostałości po starej farbie, które zaczynają się łuszczyć. Jednak i w tym wypadku ich pozbycie się nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Skutecznie usuniesz je poprzez delikatne oszlifowanie. To samo należy zrobić z rysami i wgnieceniami. Mając tak przygotowaną powierzchnię, można przystąpić do malowania.

Na początek wstrząśnij puszką z farbą, aby dokładnie ją wymieszać. Następnie możesz przystąpić do nałożenia pierwszej warstwy produktu. Użyj do tego miękkiego pędzla, zaczynając od brzegów i zakamarków. Jest to podkład, dlatego na tym etapie mogą być widoczne przebarwienia. Po skończeniu tej czynności poczekaj, aż pierwsza warstwa wyschnie. Dopiero wtedy możesz przystąpić do nałożenia drugiej warstwy, a później analogicznie trzeciej. Na koniec, po całkowitym wyschnięciu, warto zabezpieczyć mebel jeszcze woskiem lub lakierem. Preparat zaaplikuj za pomocą pędzla lub miękkiej szmatki.

O czym warto pamiętać podczas odnawiania mebli?

Jest kilka zasad, o których warto pamiętać podczas odnawiania mebli. Skupmy się jednak na tych najważniejszych. Po pierwsze, wybierz do tego przewiewne miejsce. To nie tylko zniweluje zapach farby, ale też zapewni odpowiednią wilgotność, co przyspieszy wysychanie pomalowanej powierzchni. Po drugie, dokładnie zabezpiecz przestrzeń roboczą – zwłaszcza podłogę. Pokryta przypadkowo farbą bądź lakierem mogłaby zostać trwale uszkodzona.

Teraz już z całą pewnością wiesz, jak odnowić stare meble ze sklejki i dlaczego warto to zrobić. Czas więc zabrać się do pracy. Przedtem koniecznie zajrzyj jeszcze do naszego sklepu. Znajdziesz w nim wszystko, czego będziesz potrzebować.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl